Kohtumise eesmärk on kolmandate riikide kodanikele rääkida kaasatusest, kodanikuühiskonna ja vabaühenduste rollist ning tutvustada Kaasatuse projekti.
Loe edasi
Kohtumise eesmärk on arutada kodanikuühiskonna ja KOVide vahelise koostöö olulisust ja võimalike kitsaskohti välismaalaste kaasamises ning pakkuda välja praktilisi samme ja lahendusi.
Loe edasi
Erinevat kultuurilist ja rahvuslikku tausta omavate isikute kaasamine kodanikuühiskonnas suurendab kõikide elanike seotust teiste ühiskonnaliikmete, kohaliku kogukonna ja riigiga. Samuti suurendab see kuuluvustunnet ja vähendab tõrjutust. Sisserändajad, kes on Eestis elanud vähem kui viis aastat (edaspidi uussisserändaja), saavad kohaliku elu kujundamisele kaasa rääkida osaledes valdkondlikes vabaühendustes. Uussisserändajate kaasamine vabaühenduste töösse ja tegevustesse aitab neil näha, kuidas toimib Eesti kodanikuühiskond ja kuidas on sellesse võimalik panustada. Vabaühenduste tegevuses osalemine annab uussisserändajale võimaluse panustada kohaliku elu kujundamisesse ning kohaliku tasandi otsuste tegemisse.
Projekti „Kolmandate riikide kodanike kaasamine kohalike omavalitsuste ja mittetulundusühingute poolt“ (Kaasatus) eesmärgiks on edendada kolmandate riikide kodanike integreeritust ja kaasatust kohaliku omavalitsuse tasandil, kasutades selleks otsevõimalusi ja vabaühendusi.
Projekti otsene sihtrühm on kolmandate riikide kodanikud ning kaudseks sihtrühmaks kohalikud omavalitsused ja vabaühendused Tallinnas, Tartus ja Narvas.
Kes on kolmanda riigi kodanik? Kolmanda riigi kodanik on Eestis elamisloa alusel elav välismaalane, kes on muu riigi kui Euroopa Liidu liikmesriigi, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi või Šveitsi Konföderatsiooni kodanik.
Kolmanda riigi kodanik: omandab parema arusaama vabaühenduste ja KOVi rollist Eestis, tegevustest ja oma osaluse võimalustest; on aktiivsem osalema kohaliku tasandi tegevustes; läbi osaluse on tal suurenenud sotsiaalne võrgustik ning lävimine kohalikega.
Vabaühendused saavad võimaluse tutvuda ja luua kontakte kolmandate riikide kodanikega, kes on valmis panustama vabaühenduste tegevustesse; on paremini ettevalmistatud kaasama välismaalasi senisest enam ja teadlikumalt
Kohalik omavalitsus on teadlik oma tegevuste planeerimisel kõikide ühsikonna gruppide arvamustest ja vajadustest; KOV territooriumil elavad aktiivsed kodanikud, kes toetavad teineteist ja panustavad ühiskonna arengusse.
Projektikestus: juuli 2016 – juuni 2017
Kaasatus projekti kaasrahastab Euroopa Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifond (AMIF) ning EV Siseministeerium.
IOM esindus Eestis: Ahtri 12, 10151 Tallinn
Tel: +372 611 60 88, fax: +372 6116 089 E-mail: iomtallinn@iom.int;
Facebook: IOM – UN Migration Agency in Estonia
Projekti „Kolmandate riikide kodanike kaasamine kohalike omavalitsuste ja mittetulundusühingute poolt“ (KAASATUS) rakendab IOM Eesti ning projekti tegevusi kaasrahastab Euroopa Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifond (AMIF) ning EV Siseministeerium.
IOM Tallinn Office
Ahtri 12 (6th floor)
EE-10151 Tallinn
Estonia
Tel.: +372 6116 088
Fax: +372 6116 089
E-mail: iomtallinn@iom.int